Skryté zárubně

Tvořivost je má vášeň. Mohu si vysnít v interiéru jakoukoli kreaci nebo ryzí minimalismus. Mám jako malíř čisté plátno. Existují totiž dveře, které úplně splynou s okolní stěnou a nijak mne neomezí v mém rozletu. Je přece úžasné získat tak snadno ničím nerušené celistvé plochy pro mou fantazii.

Inovativním řešením hladkého napojení dveří na zárubeň vzniká nerušená jednotná linie dveří a stěny. Rám s uzavíracím mechanismem se zabuduje do zdi nebo příčky a navenek není nic vidět.

Dveře jsou ve stejné rovině se stěnou z obou stran a odděluje je jen úzká spára.

Pak se nabízí otázka: „Splynout či zaujmout“?

Interiérům sluší obě řešení. Ať už kontrastní dveře, které upoutají pozornost a docílí stylově promyšleného efektu nebo dveře v nerušivém dekoru, jenž splývá se stěnou, a tím velkoryse dává pocit většího prostoru a čistých linií.

Minimalistické

Milujete jednoduchost a čisté linie? Dveřní komponenty už nemusíte dávat na obdiv, s pomocí skrytých zárubní dovedete minimalistický interiér k dokonalosti.

Splynutí

Kouzlo skrytých zárubní tkví v možnosti mít dveře v jedné rovině s okolní zdí, s níž mohou krásně splynout. Dveřím lze jistě obléknout slušivé dřevo. Anebo na ně nanášet libovolné malby, betonové stěrky či lepit tapety, aby se staly neviditelnými…

Kontrast a fantazie

Dveřní zárubně jsou skryté, ale to neznamená, že i dveře musí zůstat neviditelné. Moderní jsou kontrastní provedení, oblíbené jsou i lesklé materiály. Zkrátka proč neudělat ze dveří zcela originální hlavní designový prvek místnosti?