Přírodní podlahy

Má volba jsou ekologické suroviny a zdravé bydlení. Skýtají kreativní možnosti s velkým potenciálem jak v designu, tak v praktičnosti. Kouzlo přírodních tónů i osobité barevné variability dokáže povýšit každý prostor v harmonické bydlení dle mých snů a potřeb. Souzní…

Korkové podlahy

Korkové podlahy přináší do domova pohodlí, ticho a teplo. Plovoucí podlahy s korkovou dýhou lze položit velice snadno a Vy si můžete užít báječných vlastností korku.

Lze vybrat z mnoha dekorů. Barevným tónováním a nápaditými mozaikami doplní i moderní interiér.

Přírodní linoleum

Jedná se o maximálně ekologickou podlahovou krytinu. Jak již název napovídá, hlavní složkou je lněný olej (lin-oleum). Další přísady jsou pryskyřice, juta, kokosové vlákno či korek.

Za ideálních podmínek má přírodní linoleum životnost 50 až 70 let. Je to podlaha, která je příjemná i teplá na dotek, zároveň je vhodná i pro podlahové vytápění. Je to poměrně pružný materiál a díky tomu ulehčí kloubům a zmírní zvuk kroků.

Jeho složení zabraňuje vzniku a množení bakterií a mikroorganismů na svém povrchu, pročež je velice oblíbené mimo jiné i ve zdravotních zařízeních.

Dostupná je v rolích nebo jako plovoucí podlaha.

Zajímavost

Vila Tugendhat

Málokdo ví, že i světovému architektu Ludwigu Miesemu se čistý vzhled přírodního linolea zalíbil natolik, že ho použil ve svém mistrovském díle Vile Tugendhat. Linoleum je položeno v obytných prostorách vily, a také v ikonickém Skleněném pokoji.

Již ve dvacátých letech minulého století jej dodávala německá firma DLW, jejíž kolekci Vám i nyní v naší prodejně můžeme nabídnout.

Přírodní

Pro výrobu jsou použity přírodní materiály. Přirozeně dýchají a do prostoru vypouští jen příjemnou vůni.

Měkká

Jedná se o velmi pružné a měkké materiály. I s bolavými klouby si je můžete vychutnávat na boso.

Antialergická

Podlahy jsou šetrně ošetřeny, aby vyhovovaly alergikům. Antistatické a hypoalergenní povrchy Vám usnadní dýchání.

Ekologická

Výrobci dbají na použití obnovitelných zdrojů. Např. těžba korku nevyžaduje kácení dubů. Výroba je podřízena přísným ekologickým certikacím.

Teplá

Při chůzi jsou velice pohodlné a pocitově teplé. I když zrovna šetříte a netopíte, podlaha Vás bude pořád příjemně hřát.

Tichá

Zejména korek je skvělým zvukovým izolantem a je tak zárukou dobrých sousedských vztahů. Účinně tlumí hluk vznikající při chůzi.